+3 (806) 8760-03-10
+3 (807) 3178-07-02

Чим зайнятись, куди піти, які розваги та що цікавого в Аланії?

19.02.2019

   

   Чим зайнятись, куди піти, які розваги та що цікавого в Аланії?

  

 

 

 

 

 

 

 

   Чим зайнятись туристу в Аланії – питання не складне. Основні розваги відпочиваючих в Аланії – це прогулянки вздовж пляжу Клеопатри та по набережній. Гуляють по головній вулиці Ататюрка, завітають у декілька невеличких парків. Нещодавно, у Аланії відкрився новий парк, Devlet Bahçeli Parkı - парк розваг, культури та відпочинку, на горі. Фонтани, ігрові майданчики для дітей, кафе та ресторани. Гарні краєвиди з оглядових майданчиків, амфітеатр для концертів, з великою, облаштованою зоною для пікніків. Тут багато місцевих і помірні ціни. Як дістатись: на міському автобусі №8, який їди з вулиці Ататюрка.

  Куди ще піти в Аланії? - Авжеж, до гавані з піратськими кораблями. Дуже живописне місце. Якщо пощастить, побачимо, як причалює великий лайнер. Поряд є базар, кафе та ресторани. Після заходу – це головне місце нічних розваг: безліч дискотек та клубів.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Пам’ятки Аланії

 

 

 

  

    1. Усі памятки Аланії сконцентровані у одному місці – це Фортеця Аланії. Захисна споруда добре зберіглася до наших днів і тут є на що подивитись. Є платна частина, є безкоштовна; можна відвідати самостійно, можна з екскурсією чи з гідом. Обирайте на свій смак з восьмої по п‘яту. Майте на увазі, що площа становить близько 10 Га. Територія заселена місцевими жителями. Сучасні будинки поряд зі старовинними вузькими вулочками, у яких можна просто «заблукати у часі». Якщо бродити тут кожного дня, то постійно буде знаходитись щось нове і цікаве. Озираючись, бачиш приголомшливі види з висоти 200-300 метрів над рівнем моря. Якщо такі розваги до душі, то ласкаво просимо!

   На безкоштовній частині знаходяться кам’яні цистерни та мечеть Сулеймана.

   В платній частині – церква Св. георгія, старовинна цитадель та фортеця. Вхід коштує близько 2 доларів.

  

 

 

 

 

 

 

  

  2.  До списку пам’яток Аланії входить Червона вежа, початку 13 століття, знаходиться, також, на території фортеці, колишній символ влади турків на цьому узбережжі. Сьогодні, у червоній вежі можна ознайомитись з історичним минулим народу у етнографічному музеї. Вежа, одночасно є і оглядовим майданчиком. Відчинено до 19 години, вхід платний, близько 2$.

 

  

 

 

 

 

  3.  Поряд з вежею знаходиться суднобудівна верф. Єдина верф в країні, яка зберіглася в такому гарному становищі. У середині є музей, де дуже наглядно можна бобачити, як саме здійснювалось суднобудівництво. Цікаво тут і дітям і дорослим. Біля верфі є бухта, в якій можна купатися.

   Вхід - 5TL, кращій варіант – єдиний квіток: Червона вежа+верф= 8TL, Червона вежа+верф+печера Дамлаташ=12TL.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

   4. Біля підніжжя Червоної вежі знаходиться ще одна пам’ятка, яка була створена без участі людини – печера Дамлаташ. Печера почала утворюватися близько 15 тисячоліть тому та завдяки високій вологості досить швидко перетворилась на таку красуню, якою є сьогодні. Ця пам’ятка має ще й цілющі властивості. Кожного дня, з восьмої по десяту годину ранку, усі хворі на астму, які мають скерування, приходять сюди на безкоштовну терапію.

 

 

 

   Печера Дамлаташ гарно обладнана для відвідувань: сходи між поверхами, лавки, гарне кольорове освітлення.

   Вхід коштує 4,5TL. Дістатись сюди досить просто на міському автобусі №4. Звідси ж, гарно прогулятись пляжем Клеопатри, дістатись до міського маяку. 

 

 

 

                                                                                                      5. Канатна дорога Аланії, Alanya Teleferik

   Дістатись, якщо не прогулюючись, то на автобусі 101. Далі на нас чекають розкішні краєвиди. Діти вважають, що це – розвага для них, дорослі, що для них. Ціна питання – 20 TL з дорослого, 10 TL з дитини в обидва кінця. Підйом триває близько 7 хвилин. З верхньої станції довгі сходу ведуть до входу у фортецю. Таким чином, гарно було б поєднати відвідування канатної дороги та фортеці. Варто придбати білет тільки на гору, щоб не поспішаючи, роздивитись усі пам’ятки, попиваючи каву там, де заманеться.