+3 (806) 8760-03-10
+3 (807) 3178-07-02

Транспорт на Шрі Ланці

   Останні декілька років Цейлон радує своїми успіхами з ремонту доріг. Більшість доріг в туристичній зоні вже пройшли або ще проходять реконструкцію.

   Але є ще один недолік в країні - стан громадського транспорту. Весь громадський транспорт на Шрі Ланці прибуває в аварійному стані: кондиціонері – це велика рідкість і розкіш, крісла поламані, людей багато, тому поїзди та автобуси переповнені, товчія, духота.

   На острові лівосторонній рух автотранспорту!!!

  

Але і це не головне! Проблема на Шрі Ланці в тому, що правилами дорожнього руху ніхто не користується. На дорогах панує повний безлад. Ви легко можете побачити, як водії сперечаються між собою під час руху, підрізають один одного. В кращому випадку вони сигналять, а якщо треба різко повернути, то замість включення поворотного сигналу, йому достатньо просто махнути рукою. На дорозі поряд з машинами їздять брички з волами. Тварини, люди – все змішалось в повному хаосі. Але попри все на Шрі Ланці аварій мало.

   А якщо якась тваринка вирішила перепочити на дорозі, наприклад корова, дорожній рух призупиниться до тих пір, поки тваринка сама не побажає зійти з дороги, а транспорт почекає. До речі, корова на Шрі Ланці – це священна тварина і чіпати її не можна.

   Не дивлячись на жахливий стан громадського транспорту, перевезення пасажирів по острову досить розвинуте. Громадські автобуси ходять за розладом, але всі автобуси в жахливому стані і завжди переповнені людьми. Приватні автобуси не дотримуються розкладу і вирушають в путь тільки по мірі заповнення вільних місць пасажирами. Поняття зупинок в цьому регіоні дуже відносне, тому можна легко заплутатись. До того ж всі знаки написані на сингальській мові.

Таксі.

   Комфортніше пересуватися в тук-туках . Це моторолер на трьох колесах з кабіною. Вартість тук-туків – 15-20 ланкійських рупій (LKR) за 1 км.

   Також є звичні для нас машини таксі, в яких є лічильники і таксі можна викликати по телефону. Куштує таксі приблизно 25 LKR за км.

   Можна мандрувати по Шрі Ланці і на потягах. Завдяки протекторату Великої Британії, на острові є досить непогана залізничне сполучення. Всі маршрути проходять по мальовничим місцям, які приводять в захват всіх подорожуючих. Але ці враження можуть дуже погіршати від умов потягів і кількості пасажирів. Тому туристам, які звикли до комфорту, кращі такий транспорт на Шрі Ланці не обирати.

   На прокат взяти машину можуть наважитися дуже сміливі туристи, враховуючи стан руху на дорозі. Для таких відважних машину краще орендувати в Коломбо. Для цього потрібно мати стандартні документи та банківську кредитку і вік, старше двадцяти одного року. За таких умов вам нададуть транспорт.

Скільки потрібно часу на груповому трансфері з аеропорту до курорту?

Курорт

Години трансферу

Коломбо

1,4

Маравіла

1

Ваддува

3

Калутара

3

Берувелла

3,5

Бентота

4

Індурува

4 — 4,5

Ахунгала

4.5

Хіккадува

3,5

Коггала

4

Діквела

4

Трінкомале

6 — 7

Гарячi путiвки