+3 (806) 8760-03-10
+3 (807) 3178-07-02

Транспорт на Шрі Ланці

   Останні декілька років Цейлон радує своїми успіхами з ремонту доріг. Більшість доріг в туристичній зоні вже пройшли або ще проходять реконструкцію.

   Але є ще один недолік в країні - стан громадського транспорту. Весь громадський транспорт прибуває в аварійному стані: кондиціонері – це велика рідкість і розкіш, крісла поламані, людей багато, тому поїзди та автобуси переповнені, товчія, духота.

   На острові лівосторонній рух автотранспорту!!!

   Але і це не головне! Проблема на Шрі Ланці в тому, що правилами дорожнього руху ніхто не користується. На дорогах панує повний безлад. Ви легко можете побачити, як водії сперечаються між собою під час руху, підрізають один одного. В кращому випадку вони сигналять, а якщо треба різко повернути, то замість включення поворотного сигналу, йому достатньо просто махнути рукою. На дорозі поряд з машинами їздять брички з волами. Тварини, люди – все змішалось в повному хаосі. Але попри все на Шрі Ланці аварій мало.

   А якщо якась тваринка вирішила перепочити на дорозі, наприклад корова, дорожній рух призупиниться до тих пір, поки тваринка сама не побажає зійти з дороги. До речі, корова на Шрі Ланці – це священна тварина і чіпати її не можна.

   Не дивлячись на жахливий стан громадського транспорту, перевезення пасажирів по острову досить розвинуте. Громадські автобуси ходять за розладом, але всі автобуси в жахливому стані і завжди переповнені людьми. Приватні автобуси не дотримуються розкладу і вирушають в путь тільки по мірі заповнення вільних місць пасажирами. Поняття зупинок в цьому регіоні дуже відносне, тому можна легко заплутатись. До того ж всі знаки написані на сингальській мові.

Таксі.

   Комфортніше пересуватися в тук-туках . Це моторолер на трьох колесах з кабіною. Вартість тук-туків – 15-20 ланкійських рупій (LKR) за 1 км.

   Також є звичні для нас машини таксі, в яких є лічильники і таксі можна викликати по телефону. Куштує таксі приблизно 25 LKR за км.

   Можна мандрувати по Шрі Ланці і на потягах. Завдяки протекторату Великої Британії, на острові є досить непогана залізничне сполучення. Всі маршрути проходять по мальовничим місцям, які приводять в захват всіх подорожуючих. Але ці враження можуть дуже погіршати від умов потягів і кількості пасажирів.

   На прокат взяти машину можуть наважитися дуже сміливі туристи, враховуючи стан руху на дорозі. Для таких відважних машину краще орендувати в Коломбо. Для цього потрібно мати стандартні документи та банківську кредитку і вік, старше двадцяти одного року.

Скільки потрібно часу на груповому трансфері з аеропорту до курорту?

 

Коломбо

1 година 15 хвилин

 

Маравіла

1 година

 

Ваддува

3 години

 

Калутара

3 години

 

Берувела

3,5 години

 

Бентота

4 години

 

Індурува

4 — 4,5 години

 

Ахунгала

4.5 години

 

Хіккадува

3,5 години

 

Коггала

4 години

 

Діквела

4 години

 

Трінкомале

6 — 7 годин

Гарячi путiвки