+3 (806) 8760-03-10
+3 (807) 3178-07-02

Сігірія

   Гора Сігірія знаходиться в 170 км від Коломбо та 24 км від Дамбули, до того ж зовсім поруч розташований національний парк Мінерія. В 5 столітті нашої ери король Датусена віддав престол своєму молодшому сину Могалану, старший син Касапа дуже розлютився на батька. Він захопив трон, короля Датусена заживо замурував в стіні. Могалан втік в Індію і там готувався до війни з братом. Касапа, чекаючи помсти молодшого брата, переїжджає зі столиці та своєї резиденції Анурадхапури в  більш безпечніше місце – Сігірію. Сігірія стає неприступною фортецею.

   Сігірія (Шрі Ланка) оточена скалами, висотою 180 м, все розчистили і на території 140 га побудували чудове місто з шикарними садами, фонтанами, алеями та збудували декілька басейнів. Найдивовжнішою спорудою цього місця стали сходи, які проходили поміж величезних лап та велетенською відкритою пащею лева. На сьогодняшній день залишились лише лапи.  Лев є емблемою держави, символом мужності та залякування, намальований на прапорі країни.

  

   Сходи виводили на вершину, де були зведені захисні споруди та палац, його прикрашали яскравими 500 фресками, зараз залишилось всього 18. Фронтон палацу був усипаний дорогоцінними каменями. Палац займав територію 1,7 га. З цієї платформи відкривається неймовірна панорама, видно безкрайню рівнину, яка зливається з горизонтом.

   Багато років ніхто не чув і не знав про існування такого чудового історичного місця. І тільки у ХІХ столітті англійський мисливець відкрив це місто світу. Сігірія поступово реставрується. Пам’ятник знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Зі всіх курортів Шрі Ланки відбувається екскурсія в Сігрію.

Гарячi путiвки