+3 (806) 8760-03-10
+3 (807) 3178-07-02

Полоннарува

   Розташована вона в 215 км від Коломбо на північному сході. Це унікальне історичне місце, яке вражає своєю історією, величчю та кількістю неймовірних історичних об'єктів, її початок існування археологи датують VII ст., зараз охороняється Юнеско.

   В XI-XIII століттях Полоннарува займала статус столиці Шрі Ланки, а раніше була резиденцією королів Анурадхапури, які відпочивали в цьому оазизі або переховувалися від нападів ворогів. В XII столітті Полоннарува отримала найбільший розвиток завдяки королю Паракрамабаху і вважалася найбагатшим та найрозвиненішим містом в ті часи в країні. Паракрамабаху приклав колосальні зусилля для того, щоб побороти посуху цього регіону і створити гарні умови для життя людей. Цей квітучий край до теперішніх часів має спадок у вигляді озера, басейнів та каналів.

   Археологи лише в 20 ст. виявили не просто цікаві храми, пам’ятники, стародавні статуї, палаци, а зрозуміли, що натрапили на велике місто, яке має величезне значення в історії. Полоннарува – це цікавий екскурс по великому місту-музею, в якому досить гарно схоронилися найважливіші експонати. До того ж екскурсія в Полоннаруву буде набагато цікавішою в порівнянні з Анурадхапурою чи Сігірією, тому що кожна історична пам’ятка являє собою витвір мистецтва й не схожа на попередню. Щоб гарно познайомитися з історичним парком, потрібна декілька днів. Він поділяється на декілька сегментів: територія з палацами, Далада-Малува, територія Лантілаку, руїни Паракрамабаху на узбережжі та південна й північні частини парку.

   Вхід в середньовічне місто Полоннарува починається біля сегменту з палацами й археологічного музею та коштує 25 $ з дорослого та 12,5 $ з дитини. Радимо екскурсію здійснювати на авто. Якщо вирішите затриматися на ночівлю, в новій частині міста є готелі та приємні кафе і ресторани.

   Обов'язково зверніть увагу на храм Хатадаге, який збудували ще в дванадцятому столітті, його прикрашають стародавні фрески, вони, как тату, відображаються значні події короля. Храм Ланкатілака дивує величезною статуєю Будди, заввишки 13 метрів, а покращують ефект враження фігурки квітів та богів, що прикрашають статую. Поруч ви знайдете храм Гал Віхара. Це унікальний пам'ятник з чотирьох статуй Будди, які висікли в скалі з граніту. Також поруч знаходиться величезна білосніжна дагоба Кірі Вехера, вона бездоганно схоронилася до наших часів.

   Полоннарува – це справжня скарбниця, яка залишить незабутні враження, але, як кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сім разів почути».

Гарячi путiвки