+3 (806) 8760-03-10
+3 (807) 3178-07-02

Національні парки

   На Цейлоні їх розташовано дванадцять, 3 розплідника, 51 резервація – вони займають 14% загальної площі острова.

   Найпопулярніші та відоміші Національні природні парки Шрі Ланки:

   Національний парк Міннерія. Місцезнаходження: Коломбо на відстані 182 км і Полонарува - 20 км. Дістатися до парку можна по трасі А-6 по маршруту  Курунегала – Дамбулла – Хабарана, на перехресті Хабарани треба звернути праворуч і проїхати 6 км до воріт парку.  

   Міннерія має величезну територію – 8889 гектарів. На її території можна влаштувати справжнє сафарі по лісам, саванам, рікам і озерам. Цей заповідник займає одну з найвищих позицій популярності в категорії «Національні природні парки Шрі Ланки». В ньому мешкає безліч тварин і птахів: більше 20 видів види ссавців, з них 200-300 – це слони. Також ви побачите леопардів, ведмедів, оленів, диких буйволів та кабанів, звичайно мавп і ящірок. Національний парк Міннерія став домівкою для 170 видів дивовижних птахів, у великому водосховищі царює 26 видів риб і завжди голодні крокодили.

   Мінерію краще відвідувати рано вранці, або ввечері, коли тварини приходять на водопій. Саме в цей час у вас є можливість побачити на невеликій відстані дуже багато тварин. Міннерія відкривається о 06:00, вхідний квиток 25$, для джип-сафарі треба орендувати джип (вартість оренди машини – 25$ на 6 людей максимум). Якщо ви приїхали організованою екскурсією, то вхідні квитки і джип уже будуть входити у вартість екскурсії.

  

   Національний Парк Сінхараджа – Дощовий Ліс. Він не великий – 12 гектарів, але надзвичайний. Недоторканий незайманий ліс з густими заростями, бурхливими струмками, оточений горами. Тут ростуть дикі рослини, деякі з них внесені до Червоної книги, є дерева заввишки близько 50 м з рівненькими стовбурами. В Сінхараджі мешкає безліч тварин, птахів, комах і рептилій.

   Найпростіша екскурсія – це проїхати з одного в'їзду до іншого і на середині шляху зробити зупинку, щоб насолодитися видами дикої природи. Диких тварин або птахів можна і не зустріти. Все залежить від вашого гіду – наполягайте показати вам найкрасивіші місця, таємні стежки цих диких джунглів.

   Але будьте обережні – в парку зустрічаються дикі слони, а вони можуть буди небезпечними. Бережіться змій і сухопутних п'явок, вони маленькі та кусаються непомітно, тому треба одягати закритий одяг, а після екскурсії ретельно роздивитися своє тіло та одяг.

   Найкращий період для відвідування парку на Шрі Ланці з листопаду по березень.

   Вхідний квиток – 500 рупій.

  

   Найстаріший і найвідоміший Національний парк Яла (Рухуна) на Шрі Ланці займає територію 1259 кв км. Знаходиться в 290 кілометрів від Коломбо на південно-східному узбережжі острова. Серед саван, пагорбів, невеличких лісів, гір та озер вільно мешкає безліч тварин та птахів. Якщо відвідати Ялу ввечері, коли тварини приходять на водопій, то можна побачити з близької відстані стада слонів, кабанів, буйволів, диких кішок, мавп, оленів, ведмедів, крокодилів. Тільки в цьому заповіднику ви побачите цейлонського леопарда, він внесений до Червоної книги.

   Найзручніший спосіб подивитися Національний парк Яла – це джип-сафарі, краще брати екскурсію на півдня – декілька годин вранці або ввечері. Тому що вдень тварини ховаються від сонця і ви їх не зустрінете.

 

   Якщо ви бажаєте опинитися в справжніх джунглях та трохи відчути себе Мауглі, обов’язково відвідайте Національні парки Шрі Ланки.

Гарячi путiвки