+3 (806) 8760-03-10
+3 (807) 3178-07-02

Анурадхапура

   Анурадхапура згадується в стародавніх книгах буддійських монахів. Археологи стверджують, що перші мешканці в цьому місті з’явилися в 5 столітті до нашої ери. В піку свого розвитку Анурадхапура займало 52 кв км і розпоряджалися цією територією декілька десятків тисяч мешканців.

   Уявіть собі, що в І ст. н.е. в Анурадхапурі вже існували двоповерхові будинки, водопровід, каналізація, лікарні, дороги, мости, храми, палаци, монастирі та навіть кладовище. На протязі 1400 років Анурадхапура залишалася столицею острова. Але потім у 993 році так історично склалося, що це неймовірне місто було знищено, спалено вщент.

   Анурадхапура – це священне місце. Вважається, що саме в цьому місті зародилася істинна релігія на Шрі Ланці. Тисячі туристів і прихильників буддизму відвідують його кожен рік. Віруючи здійснюють паломництва по восьми святим місцям цієї пам’ятки – це дерево-Бо (священний фікус) і дагоби (ступи), їх сім.

  Священний фікус (Дерево Бо) – це найстаріше дерево в світі, йому 23 століття. Воно виросло з гілки дерева в Будха Гойя (Непал) і було привезене в парк Анурадхапури. Під цим деревом принц Сідхарта Гаутама духовно прозрів і перетворився на Будду, тому воно вважається святинею для безлічі послідовників Будди.

   Дагоби – це стародавні буддійські ступи у вигляді купола з загостреною башточкою на вершині. Найбільша серед дагоб – Jetanawarama. Ця споруда досягає 120 м у висоту та має діаметр основи 80 м.

   Якщо ви вирішили відвідати Анурадхапуру не у складі організованої екскурсії, то пам’ятайте, що всі цінні об’єкти знаходяться на великій відстані один від одного, тому радимо орендувати велосипед, або найняти тук-тук. Вхідний квиток в Анурадхапуру коштує приблизно 25$. На території цього парку є можливість купити їжу та напої.

   Анурадхапура найближче знадиться до курорту Трінкомале, ви зможете подолати відстань за 3,5 години. Автобусом дістанетеся з Негомбо за 5-6 годин, з Дамбули – за 1 год. 30 хв., з Канді – за 4 годинки, з Коломбо краще їхати потягом – 6 годин.

Гарячi путiвки