+3 (806) 8760-03-10
+3 (807) 3178-07-02

Гора Мойсея, Єгипет

   

   Гора Мойсея - це найпопулярніша біблейська пам’ятка серед паломників у Єгипті. Вважається, що ті, хто подолав підйом на вершину гори та зустрів схід сонця, очищають свою душу від гріхів, накопичених за все життя. На вершині є капличка Святої Трійці, саме тут Бог передав Мойсею десять заповідей, які написані на кам’яних скрижалях. В каплиці є стародавні фрески та мозаїка.

   Підйом на вершину гори Мойсея триває 2,5-3 години, адже треба подолати 3750 сходинок. Так, це нелегко, але ви навіть не уявляєте всі відчуття та красу, яка чекає вас на при кінці підйому. Синайські гори на сході сонця заливаються золотими відтінками світла, а вся долина загоряється неймовірними фарбами сонця – це неймовірне видовище та відчуття.

   Радимо скористатися деякими нашими порадами. Візьміть теплі речі з собою, бо на вершині значно холодніше, ніж у підніжжя гори. Взувайте зручне взуття та пийте воду. Не намагайтеся відразу подолати висоту в швидкому темпі, розраховуйте свої сили, останній етап підйому найкрутіший, тому бережіть сили. Спускайтеся з гори тим же шляхом та не слухайте бедуїнів, які розкажуть вам про коротку дорогу за винагороду. Вона з дуже різким спуском, який подолають далеко не всі.

   А у підніжжя гори Мойсея відвідайте православний монастир святої Катерини.

Катерина прийняла жахливу смерть за християнську віру. Її мощі зберігаються в двох золотих скринях в монастирі. Монастир святої Катерини в Єгипті має пряме коріння від Російської православної церкви та почав своє існування в третьому столітті нашої ери. Монастир Святої Катерини зібрав велику історію та значення в релігійному світі. До того ж він є справжньою скарбницею. В монастирі налічується більше 2000 стародавніх ікон і величезна православна бібліотека, її можна зрівняти тільки з бібліотекою Ватикану.
 

Гарячi путiвки